top of page

29 Ekim 2017 – Cumhuriyet Bayramı ve Petrolcüler Gecesi

SEVGİLİ DOSTLAR,

CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU OLSUN.

CUMHURİYETİMİZİ KURAN VE BİZLERE EMANET EDEN BAŞTA SEVGİLİ ATATÜRK’ÜMÜZ OLMAZ ÜZERE TÜM CUMHURİYET KADROLARINA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM.

GELENEKSEL HALE GELEN PETROLCÜLER GECESİNİ, BU ANLAMLI GÜN İLE BİRLEŞTİRMEK BİZLERE DAHA BÜYÜK BİR COŞKU VERMİŞTİR.

NE YAZIK Kİ BİZ PETROLCÜLER, BU BÜYÜK GÜNDE TEDİRGİNİZ. ÜLKEMİZİN GÖTÜRÜLDÜĞÜ YOLDAN MEMNUN DEĞİLİZ. ANCAK, BİLİNSİN Kİ; KURUCU CÜMHURİYET FELSEFESİNİN TÜM DEĞERLERİNE SAHİBİZ VE BEKÇİSİYİZ.

NE YAZIK Kİ BİZ PETROLCÜLER, MESLEĞİMİZİ İCRA ETME AŞAMASINDA DATEDİRGİNİZ. SEKTÖRÜMÜZÜN ÇOK ÖNEMLİ KAMU KURUMLARINDA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ, İŞ KANUNUNDA YAPILAN DEĞİŞİKLİK İLE İŞ GÜVENCELERİNDEN YOKSUN HALE GETİRİLMİŞLERDİR. ÇOK SAYIDA ARKADAŞIMIZ İŞSİZLİKLE BOĞUŞMAKTADIR. YÖK’ÜN HESAPSIZ, KİTAPSIZ, BİLİMDEN UZAK, HİÇBİR UYARIYI DİKKATE ALMAYAN UYGULAMALARI İLE ÇOK SAYIDA PETROL MÜHENDİSİ MEZUN OLMAKTA VE CİDDİ KAYNAK İSRAFI MEYDANA GELMEKTEDİR.

NE YAZIK Kİ BİZ PETROLCÜLER, ULUSAL PETROL ŞİRKETİMİZİN KALMAYACAĞI KONUSUNDA DA TEDİRGİNİZ. HER ZEMİNDE, ENTEGRE ULUSAL PETROL ŞİRKETİNİN VARLIĞININ, ÜLKE GÜVENLİĞİ İLE AYNI ANLAMA GELDİĞİNİ ANLATAN BİZLER, ZATEN KOLU BACAĞI BUDANARAK, İÇİNDEN TÜPRAŞ’I, BOTAŞ’I, PO’SU, İGDAŞ’I VE DAHA BİRÇOKLARI ÇIKARILARAK İYİCE ZAYIFLATILMIŞ TPAO’NUN BİRDE VARLIK FONUNA AKTARILMASI İLE KARŞILAŞTIK. BU DEVİR İLE ÖZELLEŞTİRMENİN ÖNÜ DE AÇILMIŞTIR. DOLAYISIYLA ULUSAL BİR PETROL ŞİRKETİMİZİN KALMAYACAĞI TEDİRGİNLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ.

ANCAK, DAHA BİR ÇOK TEDİRGİNLİĞİMİZE RAĞMEN, CUMHURİYET ÇOCUKLARI OLAN BİZLER, ÜLKEMİZİN AYDINLIK GELECEĞİNE İNANIYOR VE EV SAHİBİ SIFATIMIZ İLE TÜM DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIMIZI BEYAN EDİYORUZ.

SEVGİLİ MİSAFİRLER,

BUGÜN BURADA, CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNU KUTLARKEN, PETROLCÜLER GECESİ KAPSAMINDA, PETROL MÜHENDİSLERİ ODASINA 35 YIL ÖNCE ÜYE OLMUŞ MESLEKTAŞLARIMIZA VE MESLEĞİMİZE 50 YILIN ÜZERİNDE HİZMET VERMİŞ DUAYENLERİMİZE PLAKETLERİNİ VERECEĞİZ.

BU GECEYİ HAZIRLAYARAK, BİZLERİ BİR ARAYA GETİREN ODA YÖNETİM KURULU’NA, DÜZENLEME KURULU’NA, ORGANİZASYON FİRMAMIZ VALÖR’E, BİLKENT OTEL YÖNETİMİNE VE BİZLERİ TÜM TEKNİK VE SOSYAL ETKİNLİKLERİMİZDE ASLA YALNIZ BIRAKMAYAN, HEP YANIMIZDA OLAN SPONSOR FİRMALARIMIZA PMO BAŞKANI OLARAKSONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

GÜZEL GÜNLER GÖRELİM DİLEKLERİMLE, İYİ EĞLENCELER DİLİYORUM.

29 EKİM 2017

MEHMET KUL

PMO, BAŞKAN
10 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page