top of page

PETROLBÜLTEN dergimiz çıktı..

Güncelleme tarihi: 9 Ara 2021

Merhabalar,

PETROBÜLTEN’in ilk sayısını sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dileriz bu bülten, kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşu olan TMMOB Petrol Mühendisleri Odası üyeleri arasındaki iletişimin güçlenmesine ve değerli bilgi birikiminden kamuoyunca istifade edilmesine bir nebze katkı sağlar.

Bu amaçla, PETROBÜLTEN’de 500 – 2500 kelime arasında olan makalelerinize, cüzi bir telif ücreti karşılığında yer vermek istiyoruz. Kısa makalelerinizi ilk kez PETROBÜLTEN’de görmek isterseniz lütfen bizimle iletişim kurunuz. Yazılarınızı pmo@pmo.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sadece yazılarınızı değil, paylaşmak istediğiniz iş değişikliği haberi, anı, fotoğraf, öneri, görüş, ne varsa bize iletmenizden büyük memnuniyet duyacağız.

Alternatif hidrokarbon kaynakları son dönemde büyük merak uyandıran bir konu. Dr. Emre ÖZGÜR’ün ülkemiz potansiyeli hakkında bilgileri de içeren yazısının ilginizi çekeceğini umuyoruz. Petrol fiyatlarının oluşumunu etkileyen faktörleri ise Sevil Ezgi CEYLAN ÖZKILIÇ sizler için yazdı. Üyelerimizin bu konulara ilişkin paylaşacağını umduğumuz çok değerli görüşleri ve tecrübeleri olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple, yazıları PMO internet sayfamıza da koyduk. Sayfamızda yer alan makalelere yazacağınız yorumların, yazıların içeriği kadar değerli ve faydalı olacağından hiç şüphemiz yok.

Odamızdan ve üyelerimizden haberlerin yanı sıra etkinlik duyurularını da bültenimizde bulabilirsiniz. Ayrıca mevzuat köşesinde, petrol sektörü ağırlıklı olmak üzere enerji alanına yönelik hukuki düzenlemeler hakkında kısa bilgilere de yer vermek istiyoruz.

PETROBÜLTEN’in bu ilk sayısının sonunda ise beş sorudan oluşan küçük bir test bulacaksınız. Hayatımızın en keyifli dönemlerinden biri olan üniversite yıllarını hatırlamak için sınavın adını “Petro-101 Final Sınavı” koyduk. Soruların cevaplarını pmo@pmo.org.tr adresine doğru şekilde gönderen okurlarımıza, Odamız yayınlarından oluşan bir hediye seti armağan ediyoruz.

PETROBÜLTEN’in ilk sayısını, terörün acısını yüreklerimizde çok yoğun bir şekilde hissettiğimiz bir dönemde çıkartıyoruz. Terörü lanetlemekle yetinmeyeceğiz. Ülkemizin aydınlık geleceği ve sektörümüzün yarınları için durmadan çalışacağız. Gelecek sayılarda görüşmek dileğiyle. Sağlık ve mutlulukla kalın. Saygılar, Okan YARDIMCI Editör

2 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page