top of page

PETROBÜLTEN dergimizin 2. sayısı çıktı

Güncelleme tarihi: 9 Ara 2021

Editörden

Değerli Okurlarımız,

Yaz aylarına girdiğimiz bu sıcak günlerde, ikinci sayımızla yeniden karşınızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayımızda da odamızdan ve üyelerimizden haberler ile etkinlik duyurularının yanı sıra birbirinden değerli iki adet makale bulabileceksiniz. Enerji ve hukuk birbirinden ayrılamaz iki alan. Son günlerde ülkemizde enerji hukuku üzerine çalışmalar da hız kazanıyor. “Türkiye Açısından Transit Enerji Anlaşmalarının Değişen Koşullara Uyarlanması” başlıklı yazıyı Sayın Yamaç GÜNEYLİ sizler için yazdı. Petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte petrol sektörü ve dolayısıyla iş bulmakta zorluk çekmeye başlayan meslektaşlarımız sıkıntı yaşamaktalar. Jeotermal sektörü ilk anda imdadımıza yetişmiş gibi gözükse de şüphesiz alternatif iş alanları da yaratmak mümkün. “Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Çalışma Alanları” konusunu Sayın Mehmet ÇELİK kaleme aldı. İlk sayımızda yer alan Petrol-101 final sınavını doğru cevaplayan üyelerimize ödüllerini göndermeye başladık. Bu sayımızda da Petrol-102 Final sınavını bulabilirsiniz.

PETROBÜLTEN’in ilk sayısının ardından çok sayıda olumlu/olumsuz geri dönüş aldık ve büyük bir memnuniyet ile gelen görüşlerin tümünü değerlendiriyoruz. Gelen bir tebrik telefonunda, petrol sektörümüzün duayenlerinden bir büyüğümüz “yurt dışı örneklerinde gördüğümüz kadar uzun bir yayım hayatınızın olmasını dilerim” diyerek telefonu kapattı. Ufak bir araştırma yapınca, Dünya’nın devam eden en eski dergisinin “Philosophical Transactions of the Royal Society” olduğunu ve geçtiğimiz sene 350’nci yaş gününü kutladığını gördüm. Maalesef ülkemizde yayınlarının ortalama ömürleri çok ama çok kısa. PETROBÜLTEN’in ömrü ise siz değerli okurlarımızın katkılarına bağlı olacak. Makalelerinizi ilk kez PETROBÜLTEN’de görmek isterseniz lütfen bizimle iletişim kurunuz. Yazılarınızı pmo@pmo.org.tr adresine gönderebilirsiniz. Sadece yazılarınızı değil, paylaşmak istediğiniz iş değişikliği haberi, anı, fotoğraf, öneri, görüş, ne varsa bize iletmenizden büyük memnuniyet duyacağız.

Güzel bir yaz dileğiyle ve Ağustos ayında yeniden buluşmak umuduyla…

Saygılar,

Okan YARDIMCI

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Petrol Mühendisleri Odası 33. Olağan Genel Kurulu

Sayın Üyelerimiz, Odamız 33. Olağan Genel Kurulu ve seçimleri 17-18 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilmiş olup, Çankaya 4. İlçe Seçim başkanlığı tarafından iletilen mazbata, genel kurul tutanağı v

Comments


bottom of page